Morušový papír Banán - mix 10 ks

Kód: MP1-BAN-11-10
148 Kč 148 Kč bez DPH
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Mix barev morušových papírů s příměsí banánové kůry v gramáži 40 g/m2. Od každé barvy jeden nebo dva kusy v balení, mix velikostí a barev. Tyto papíry se řadí do listové kolekce morušových papírů strojově zpracovávaných, mají znatelná vlákna kůry banánovníku, jsou matná, oboustranná, pH neutrální, bez obsahu kyselin a dřevoviny. Vhodné např. na balení dárků, různé koláže, skládání origami, stínidla, přáníčkování či decoupage. Gramáž je trochu silnější než u Unryu papírů, jsou tedy vhodné i na přebaly fotoalb, notesů a bloků.

Detailní informace

design na míru
Design na přání zákazníka
- vše je dle vašich představ
Každý kousek je originál
Každý kousek je originál
- důraz na poctivou ruční práci

Detailní popis produktu

Mix barev morušových papírů s příměsí banánové kůry v gramáži 40 g/m2. Od každé barvy jeden nebo dva kusy v balení, celkem tedy 10 ks papírů zobrazených barev. Tyto papíry se řadí do listové kolekce morušových papírů strojově zpracovávaných, mají znatelná vlákna kůry banánovníku, jsou matná, oboustranná, pH neutrální, bez obsahu kyselin a dřevoviny. Vhodné např. na balení dárků, různé koláže, skládání origami, stínidla, přáníčkování či decoupage. Gramáž je trochu silnější než u Unryu papírů, jsou tedy vhodné i na přebaly fotoalb, notesů a bloků.
Banánový papír je šetrný k životnímu prostředí. Banánovníky produkují ovoce pouze jednou ročně a poté jsou káceny. Zanechávají tedy za sebou velké množství "odpadu". Recyklace banánovníků na papír proto předchází zamoření lesů tímto přírodním odpadem, který lze krásně opětovně zpracovat.

Barva:
mix barev - červená, zelená, modrá, přírodní, cihlová,
okrová,
Gramáž: 40 g/m2
,
Velikost: mix velikostí A4 až vel. cca  23x32 cm (
+- 0,5 cm),
Zěmě původu: Thajsko
Složení: moruše KOZO+banán. kůra

Co je to UNRYU? CO je to KOZO?
Unryu je lehký, průsvitný, ale přitom pevný papír vyrobený z kůry morušovníku, je strojově zpracovávaný. Neobsahuje kyseliny a je pH neutrální. Papír Unryu je tedy běžně označován jako 100 % morušový papír nebo i KOZO papír (KOZO je druh moruše). Pokud papír roztrhneme, vytvoříme okraj plný útržků, vlásků, chmýří a slabších i silnějších morušových vláken. Některé druhy navíc pro efekt obsahují lesklé kovové nitě nebo vlisované kousky jiných papírů či přírodnin. Unryu se prodává v různých gramážích, ale ve většině případů jako lehký průhledný papír, který je ale opravdu i velmi pevný.


 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: